12VDC Power Supply 150W 10A Single Output Switching Meanwell LPV-150-12
#Feature
Input Voltage:180-305Vac,254-431VDC 47-63Hz
Output Voltage:12Vdc 10A
Max Power:150 Watts
Support output Volts 12V 15V 24V 36V 48V for your differnet work Solution
Constant voltage design
180~305VAC input for LPV-150
Fully encapsulated with IP67 level (Note.7)
Class II power unit, no FG
Protections: Short circuit/Overload/Over voltage/
Over temperature
Fully isolated plastic case
Fanless design, cooling by free air convection
100% full load burn-in test